Korrektsioon käes?

Käesolev aasta on alanud aktsiate hinnaliikumiste osas väga põnevalt! Minu kõik positsioonid on ühe kuu lõikes umbes 7% miinuses (tänasel päeval umbkaudu -4%).  Kas tegemist on korrektsiooniga? Karuturu algus?

langus

Praegune hetk on minu arust igale investorile hea reaalsuskontroll. Mis tunded Sind praeguse väikese languse osas valdavad? Kas oled ostu või müügi poolel? Passid ja ootad? Kas süda valutab languse pärast või võtad asja rahulikult?

Räägin siinkohal väga lühidalt enda seisukohast. Mul on sees ärevus! Positiivne ärevus! Ma ei tunne mitte kuidagi, et oleksin praeguse langusega midagi kaotanud, vaid vastupidi näen suurt võimalust ja tunnen ennast nagu laps kommipoes. Ma loodan, et langus jätkub ja see ei jää ainult lühiajaliseks ja lühikese amplituudiga kõikumiseks. Minu kui alles alustanud investori jaoks oleks langus hetkel suurepärane võimalus oma varasid pikaajalises perspektiivis kasvatada. Eriti kuna mul on just hetkel ka tavapärasesest rohkem rahalisi vahendeid, mida järk-järgult aktsiatesse suunata. Meedia konsensus pigem hetkel on aga see, et makronäitajad on head ja suuremaks languseks põhjust pole. Elame-näeme.

Panin hetkel oma tavapäraes ostusmma jagu (1600 EUR) LYNX poole teele (oleksin seda niikuinii teinud) ja teen tänasel päeval esimese ostu. Edasine plaan on turuliikumistel silma peal hoida ja vastavalt sellele tegutseda. Ma ei hakka tõenäoliselt oste liialt tihedalt tegema, kuid vastavalt edasistele arengutele olen valmis akstiaid soetama tihedamalt kui korra kuus ja ka natuke suuremate summadega kui varasemalt. Kui praegusest tuleb näiteks täiendavalt 10% langust, olen päris kindlalt tegemas järgmise ostu ja natuke suurema summaga. Kui tegemist on aga lühiajalise kõikumisega, siis ei muutu minu jaoks midagi ja jätkan oma tavapärase plaaniga.

Soovin kõigile külma pead ja läbimõeldud otsuseid!

 

 

 

 

 

 

4 kommentaari “Korrektsioon käes?

 1. Mul juba näpud sügelevad homse Kasvukonto ostu ootuses 🙂 Hetkel mõtlen, kas suurendan olemasolevat summat, mis seal kontol juba ootel või ootan järgmise nädalani, et ehk siis veel suurem miinus ees.

  Meeldib

  • Kui minu rahad lõpuks päeva lõpuks LYNX kohale jõudsid, siis oli tänane 4 ja rohkem miinust jõudnud -1,5% juurde. Vaatan ja ootan, mis suunas homme turg liikuma hakkab. Igatahes rõõm kuulda, et ka sina võtad alanevaid hindu kui soodusmüüki ja oled valmis vahendeid juurde panustama (Y).

   Liked by 1 person

 2. Kas sul siis peavad närvid vastu, kui ETFd või ka mistahes üksikaktsiad langevad massihüsteerias teatud aja jooksul >50%? Mis protsendist alates tuleb Sell-Button? 🙂
  (Mulle tundub, et praegu pole mingit langust, tegemist on ajutise volatiilsuse ilminguga; mingit autobotid läksid automaatselt tööle. Trader`itel on pidu muidugi. Volatiilsus lükkab hinnad varsti üles.)

  Meeldib

  • Sell buttonit ei tule, ka mitte 75%+ languse juures (vaid kui vähegi võimalust, siis ostan neil hetkedel juurde), sest:
   * Portfell on hetkel piisavalt väike (vähemasti minu lõppeesmärki arvestades) ning võtan suuremat langust vastupidi head võimalust oma progressi kiirendada
   * Ma ei sõltu oma igapäeva elus mitte kuidagi oma aktsiaportfellisti ja saan endale kaotusi lubada. Kehvemate olukordade jaoks (töökaotus) on nii minul endal kui ka abikaasal varutud rahaline puhver. Töötame mõlemad ka erialadel, mille puhul täiesti tööta jääda peaks olema keeruline (kui tervis just üles ei ütle).
   * Ma olen by default inimesena ehk natuke külmema kõhuga, mida vähemalt osaliselt minu jaoks kinnitas see kuidas ma enda mõteteis praegust kuni -8% langust tõlgendasin. Tänasel päeval ei vaevunud ma seda kaotust isegi rahaliseks väärtuseks ümber tõlgendama, vaid mõtted ja plaanid olid konkreetselt selle peal kuidas langusest kasu saada.
   * Olen aktsiaturu varasemate karuturgude kohta päris tugevat eeltööd teinud ning isegi antud blogis selle kohta postituse avaldanud. Karuturud on börside normaalne osa ja ma arvan, et olen selle ka päriselt enda ajusagaratasse suutnud tampida.
   * Ma ei karda totaalset krahhi. Selleks, et laiapõhjaliste ETF-de turuväärtus liiguks näiteks täiesti nulli, tähendaks seda, et sisuliselt kõik maailma suurimad ettevõtted peaksid pankrotistuma. Sellisel juhul on tõenäoliselt aga midagi erakordset lahti ning ka tähtsamaid asju mille üle muretseda kui raha.

   Kõik eelnev aga ei tähenda muidugi seda, et ma reaalsuses -50% peal pükse täis ei tee ja ostmise asemel müüma ei asu. Ma lihtsalt arvan, et mul on head eeldused mitte murduda, kuid kuna ma pole sellises olukorra kunagi olnud, siis ei saa ka täie kindlusega väita. Aeg annab arutust 🙂

   Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s