Oktoober 2018 kokkuvõte

Juhõissa! Aeg on taas sealmaal, et möödunud kuu toimetamised kokku võtta. Käesolevat postitust kirjutan ma Maltalt, kuhu perega kaheks nädalaks suve pikendama tulime. Kui esimestel päevadel saatis meid 22-24 kraadi sooja ja päikesepaisteline ilm, siis sellele järgnesid kaks päeva mil oli küll endiselt soe, kuid seevastu vihmane. Nüüd ilmutab päike ennast taas järjest rohkem ja vihmaluugid on kinni jäänud. Selline vahelduv see sügisene Vahemere ilm on. Oleme turistidele kohaselt külastanud erinevaid saareriigi linnasid ja vaatamisväärsuseid. Paaril korral olen jõudnud merre ujuma ning kindlasti tahan veel snorgeldama jõuda. Kõige ehedama kogemuse on siiamaani aga pakkunud meie kodulinna kaljud ja tormine meri. Nimelt peksid järjestikustel päevadel kaldasse mitmemeetrised lained ja kogu seda vaatemängu oli võimalik istudes paari meetri kauguselt jälgida ja kuulata. Väga võimas ja adrenaliinirohke ning teiselt poolt rahustav kogemus. Käisin nii perega kui ka üksinda korduvalt nautimas ja mõtteid mõlgutamas.

Oktoobrikuus võtsin taaskord korralikult käsile affiliate marketing õpingud. Kui jätta välja perega ette võetud ühised minireisid, siis suurel osal tööpäevadest olin ma kella üheksast raamatukogus toimetamas. Aeg lendas ja ma tundsin, et iga päevaga arenen ja õpin midagi uut. Aktiivselt affiliate jaoks panustada töötunde kogunes lõpuks 80 kanti. Progressi osas nii palju, et esimesed kampaaniad Poolas ja Malaisias on tehtud ning sain kirja ka esimesed müügid. Kuu lõikes veebiliikluse ostmiseks kulutatud 72 dollari pealt sain müükide näol tagasi 12,5 dollarit, mis teeb omakapitali tootluseks võimsad -83%. See on aga affiliate maailmas kampaaniate testimise faasis täiesti tavapärane, et raha kaotatakse (seda enam, et mina veel palju katsetan ja alles õpin protsessi). Kasumini jõutakse aga siis kui lõpuks testimise tulemusena leitakse töötav toote-reklaami kombinatsioon ning seda kampaaniat skaleeritakse laiemalt, et võtta välja maksimaalne kasum.

Mul natuke sees kogu aeg närib, et olles nüüd reisil, pole ma suutnud ennast väga hästi töörežiimi sättida ja õppimise/kampaaniate loomisega tegeleda. Olen küll vabadel hetkedel, eelkõige enne magamaminekut natuke nokitsenud, kuid ma ei suuda siin isegi lühiajaliselt saavutada sama mindsetti ja produktiivsust, mis mul oli Eestis tegutsedes. Eks võib otsida vabandusi, et olen puhkusel, laps vajab kantseldamist, õhtul pea ei tööta, tahan õppimiseks eraldi vaikset ruumi – need ongi aga siiski ainult vabandused. Tõenäoliselt saan siiski ühe kampaania ka reisilt käiku lastud, kuid vilkam töö läheb jälle lahti natuke rohkem kui nädala pärast, mil olen taas Eestis tagasi.

Ühes olen ma kindel – affiliate maailmas õnnestumine või ebaõnnestumine on puhtalt minus endas kinni. Kuigi turundus on minu jaoks täiesti uus ja võõras ala ning olen tegutsenud vaevu mõned kuud, siis ma olen täiesti veendunud, et kui ma jätkan sellesuunalise õppimise ja praktiliste tegevustega, siis ma õnnestun. Selle eelduseks on aga ka edaspidi järjepidevalt töötunnid sisse panna ning (esmaste) ebaõnnestumiste puhu mitte alla anda, vaid probleemidest läbi närida ja nendest õppida. Kahtlemata on tehnilise poole pealt minu alustamist oluliselt lihtsamaks teinud ka IT-alane taust. Igatahes jätkan toimetamisega ja hoian teid progressi osas kursis.

Kui finantsidest rääkida, siis möödunud kuu oli vähemalt mõneks ajaks viimane, kus pangakontole laekusid tavapärased palgarahad. Kuigi jätkasin väga väikese koormusega varasema töö tegemist, siis minu edasised sissetulekud hakkavad olema oluliselt väiksemad. Läinud kuu oli minu lühikese investeerimiskarjääri jooksul vist ka esimene, mis möödus suurema langustrendi all. Portfell oli kuu lõpuks kokku ~2500 EUR miinuses. Erilisi emotsioone punased numbrid minus ei tekitanud ja arvan endiselt, et mul ei teki ka suuremate languste puhul probleemi pead külmanda hoida.

Juulikuu postituses kirjutasin, et hetkel ma enam ETF-e vähemalt mõnda aega aktiivselt soetamas pole ning panustan raha aktiivse sissetuleku suurendamise tarbeks. Kui aga aktsiahindade langus jätkub, siis teen järk-järgult käed ikkagi uuesti õliseks. Panin endale toimunud languse puhul ostukriteeriumiks -10% tipust ning minu portfellis olev Small-Cap ETF (ZPRS.DE) sai selle tegelikult ka korraks kätte. Antud päeval ma aga turgu jälgimas polnud ning vähemalt praeguseks hetkeks on hinnad taas suuna üles võtnud ning oste pole ma teinud.

Võibolla on teile huvitav teada ka, kuidas minu aktsiaportfellil üleüldiselt läinud on. Aktiivselt ja regulaarselt hakkasin ma aktsiaid soetama alates 2016 maist. Praeguseks hetkeks olen ise sisse pannud kriips alla 35000 EUR ning (aktsia)portfelli turuväärtus oli oktoobri lõpu seisuga 37025 EUR. Lisaks olen selle aja jooksul saanud 950 EUR väärtuses dividende. See teeb kogutootluseks 2,5 aasta peale 8,6% (oktoobri alguse seisuga enne langust oli tootlus ~15%). Pole just super hea tulemus, kuid eks vaade ole siin oluliselt pikem kui kaks aastat ning näis mis ka turg edasi teeb. Selles suunas on minu mõtlemises aga juba nihe toimunud, et palgaraha tilgutamine aktsiaturule on liialt aeglane viis oma eesmärkide saavutamiseks. Rõhk on nüüd ettevõtlusel ja oma sissetulekute agressiivsel suurendamisel. Hea näide kui kiiresti sellise lähenenemisega progressi on võimalik teha, on Raharoboti blogi.

Finantside poolest veel nii palju, et oktoobris sai lõpuks juriidiliselt korda ka ühisomandis olnud maatüki saaga. Kuigi maatükk on tegelikult endiselt ühisomandis, siis enam ei ole seaduse silmis takistusi varaga toimetamiseks ja tehingute tegemiseks. Sellega seoses arvestan esmakordselt enda osa umbkaudse turuväärtuse (~22000 EUR) netoväärtusele otsa. Lähituleviku plaan on üks päev nädalas panustada selle tarbeks, et kinnistu kolast tühjaks teha / lihtsamad asjad korrastada ja müügivalmis seada.

Viimasena, kuid minu enda jaoks väga olulise punktina mainin ära, et trenniga on oktoobris olnud lood suurepärased. Eestis sai tihedalt rattaga sõidetud, jõusaaali külastatud ning koduselt keharaskustega trenni tehtud. Reisil olles olen kõik päevad hommikuti titega tegelemise kõrvalt ~30-45 minutit keharaskustega harjutusi teinud. Võtan biitsepsit punnitades enda ees mütsi maha ja loodan ka tulevikus samas vaimus jätkata.

Sissetulekud

Aktiivne
Põhipalk 1970 EUR

Passiivne
VWRL dividendid 105 EUR
Bondora intressid 10 EUR
Hoiuse intressid 18 EUR

Sissetulekud kokku 2103 EUR

Kulutused

Toidupoed ja väljas söömised Eestis – 343 EUR
Affiliate 324 EUR
Reis Maltale 296 EUR
Notaritasud 288 EUR
Üür ja kommunaalid 269 EUR
Auto kütus + kindlustus + parkimistrahv 149 EUR
Veekeskused ja muu meelelahutus 99 EUR
Kingitused ja püsiannetused 54 EUR

Kulutused kokku 1822 EUR

2018 Tulud-kulud
tulud-kulud

Netoväärtus
netoäärtus.png

Netoväärtus kokku 85862 EUR (-2172 EUR)

Nagu juba eespool mainisin, siis arvestan nüüdsest kinnistu väärtust oma netoväärtusele juurde. Et graafikus ei tuleks mingit imelikku hüpet, siis liitsin selle summa ka kõigile varasematele andmepunktidele otsa. Kuu ise oli aktsiate hinnalanguse tõttu tugevas miinuses, kuid see pole suures pildis oluline. Mul on ettevaatavalt nüüd vähemalt pool aastat aega, mil ma palgatööst eemal olen ning on võimalus rohkemal määral energiat ja aega oma oskuste arendamisse ja seeläbi sissetulekute suurendamisesse panustada. Seatud eesmärk 2019. aasta lõpuks teenida 5000+ EUR kuus on tugevalt silme ees!

Advertisements

2 thoughts on “Oktoober 2018 kokkuvõte

 1. Lahe! Netoväärtus ikka muljetavaldav. Olen ise ka finantsvabaduse asemel esmaseks eesmärgiks võtnud “asukoha- ja kellaja vabaduse”, ehk siis hakata lisaks palgatööle tekitama sissetulekut ka ettevõtlusest. Kas oskad palun soovitada häid materjale, kust alustada affiliate kohta õppimist?
  Edu!

  Meeldib

  • Aitäh R! Asukohavabadus on minu jaoks samuti üks oluline aspekt, miks affiliate valitud sai.

   Õppematerjalide osas vaata minu varasemat postitust + kommentaare:
   https://varatasku.wordpress.com/2018/08/01/juuli-2018-ning-kuidas-teenida-5000-eur-kuus/

   Seal on kirjas viiteid ja soovitusi nii nišisaidi loomise jaoks (mida hilisemalt läbi affiliate linkide ja reklaamide monetiseerida) kui ka selle affiliate suuna jaoks, mille ise valisin – ostetud veebiliiklus. Viimane eeldab vabade rahaliste vahendite olemasolu vajaliku tarkvara ja serverite rendiks + veebiliikluse ostmiseks.

   Kui sul tekkis tekkis täiendavaid küsimusi, siis küsi julgelt. Sihikindlust ja jaksu oma eesmärkide saavutamisel!

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s